האם גם אתם חווים בארגונים שלכם תופעות של משחקי כוח ושליטה, ביצועים עייפים חסרי התלהבות, פוליטיקה פנימית שחוסמת חידושים, חוסר שקיפות, איטיות תגובה למצבים חדשים, בזבוזי זמן במפגשים אינסופיים, לחץ, מתח וחוסר שקט, געגוע לתקופות בהן הייתה התרגשות ושמחת עשיה בעבודה, חוסר חיבור לתרומה שהחברה מביאה ולערך שלה עבור העולם, וכיוצא באלה?

מנהלים רבים מתלוננים היום כי בארגונים שלהם קיימים מצבים קבועים של קושי בתקשורת פנימית, החלטות לא ברורות, מיעוט פעולות ממשיות שנחיצותן לארגון גבוהה, נוקשות, הצפת מסרים וחוסר מיקוד, מפגשים פנימיים מכאיבים טעוני כעס ולא תכליתיים, סתירות ומאבקים על תחומי אחריות, דחיינות, פחד, לחץ, שמירה על מידע ממודר ואי הפצתו כמקור לשליטה, חוסר אכפתיות, חוסר גמישות ואי יכולת להסתגל למצבים חדשים, קושי עם שינויים, משימות ותפקידים לא ברורים, אטימות וביורוקרטיה מיותרת, אי עמידה קבועה במחויבות למועדי אספקה, פוליטיקה פנימית, ניהול זמן בעיתי, אינסוף אימיילים, חוסר בהירות על מה יכולים לצפות אחד מהשני, התנהגות מגיבה ולא יוזמת, התנערות מאחריות אישית, ועוד . . . .
לכל מי שנושא זה מדבר אליו, או אליה, ומחפש/ת להאיר שינוי, ליצור משהו אחר, אני מציע להקדיש תחילה כרבע שעה כדי לצפות בהרצאה זו של דאק קריקפטריק.
בהרצאה מתאר דאג חברה בשם 'מורנינג סטאר', אשר מיום הקמתה מתנהלת בשיטת ניהול אחרת, שיטת ניהול עצמי, אשר המטרה שלה היא לנסות למנוע את כל החוליים האלה ובמקומם לאפשר לעובדים בה ואף לסביבתם, שמחה, הרמוניה ושגשוג.
הסיבה הראשונה לכך שבחרתי דווקא בהרצאה של דאג, והקדשתי זמן ומשאבים ליצור עמו קשר, לתרגם אותה לעברית ואף להוסיף הסברים נחוצים במהלכה, היא שדאג היא החשב והאדם הממונה על הכספים בחברה מיום היווסדה. בדרך כלל אנשי הכספים הם, מעצם תפקידם, האנשים הביקורתיים והחשדניים ביותר בעת שמתבוננים על שיטות ניהול חדשניות כאלה, וכאן ישנה הרצאה נדירה של איש כספים המדבר על ניהול אחר, ויכול להגיע בדבריו לכל אנשי הארגון, כולל השכבה הניהולית הזו.
הסיבה השנייה לכך שבחרתי בהרצאה שלו היא שחברת מורנינג סטאר איננה חלום עתידי רחוק ומעורפל, אלא היא חברה אמריקאית גדולה הפועלת על פי העקרונות הללו ממרכזה שבקליפורניה כבר למעלה מחצי יובל, (נוסדה בשנת 1970 ועברה לניהול עצמי ב- 1990).
החברה היא היום מובילת שוק עולמית בתחומים בהם היא פועלת (מגוון של מוצרי עגבניות, כאשר בנוסף לשווקים עולמיים אחרים,  הארה"ב כדוגמא היא שולטת בכ- 40% מהשוק הזה). החברה היא פרטית ומחזור המכירות השנתי שלה הוערך על ידי INC. ב- 700 מיליוני $ לשנת 2012 . רווחיות החברה גבוהה אף לאחר שהיא משלמת לעובדיה שכר הגבוה במעל 15% מעל למקובל בשוק,  וזו רק אחת מהסיבות לכך שקיים תמיד ביקוש גבוה של עובדים להצטרף לשרותיה.
אני רואה בהרצאה זו מקור להשראה ולאמונה עבור אותם אנשים שבליבם הרצון להפוך את העולם, את מקומות העבודה ואת הבית שלהם, למקום שנעים עוד יותר לחיות בו.
אשמח להמשיך ושתף בידע ובניסיון שנצבר וממשיך להיווצר בנושא חשוב זה, לכל המתעניינים.
מזמין את כל מי שמרגיש או מרגישה קריאה לקחת בזה חלק, לא להסס ולפנות אלי באופן אישי.
אנו מאמינים שכל מי שצופה לתכנים מהסוג של סרטון זה, תורם בכך להרחבה קטנה נוספת של התודעה הקולקטיבית המכינה את כולנו לעולם החדש, היפה, שממשיך לצמוח, לגדול ולהתעצם בימים אלה, והוא עושה זאת במקביל לכל ההתרחשויות האחרות בעולם, אותן אפשר בטעות לראות כאילו הם מניעים אותנו לכיוון ההפוך. . .

תגובות

2 תגובות

 1. תמר הגב

  מחוברת מאוד לרעיונות. אשמח להיחשף לפרקטיקות

  • maggor הגב

   הי תמר,
   ראיתי רק עכשיו את מה שכתבת לי עוד ב- 11/11/2019.
   בניתי את האתר ולא השתמשתי בו כאשר המשכתי ועברתי טרנספורמציה עם עצמי.
   אם תרצי לשוחח, הטלפון שלי הוא 054-5604881
   עמוס

השארת תגובה